close
تبلیغات در اینترنت
معما و تست هوش

اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد

پنجشنبه 05 اسفند 1395
معما و تست هوش معما و تست هوشمعما و تست هوش معما و تست هوش معما و تست هوشمعما و تست هوش معما و تست هوش معما و تست هوشمعما و تست هوش معما و تست هوش معما و تست هوشمعما و تست هوش معما و تست هوش معما و تس
جای تبلیغات شما
تلگرام هواداران باشگاه پرواز
...

اگر مطلبی از سایت شما کپی شده است حتما اطلاع دهید

به سرعت پیگیری میشود

از این لینک : ارتباط با مدیر

کارت ورود به جلسه دکتری 96
 • تعداد بازدید : 0

 • کارت ورود به جلسه دکتری 96

  کارت ورود به جلسه دکتری 96

  کارت ورود به جلسه دکتری 96

  کارت ورود به جلسه دکتری 96

   

  روی لینک زیر کلیک کنید :

  کارت شرکت در آزمون ورودي دوره دکتري (نيمه متمرکز)۱۳۹۶

  انشا در مورد طعم خورشت قورمه سبزی
 • تعداد بازدید : 5

 • انشا در مورد طعم خورشت قورمه سبزی

  انشا در مورد طعم خورشت قورمه سبزی

  انشا در مورد طعم خورشت قورمه سبزی

  انشا در مورد طعم خورشت قورمه سبزی

   

  ویکی :

  قورمه‌سبزی یا قُرمه‌سبزی از نامی‌ترین و مردم پسندترین خورش‌های فارسی زبانان و یکی از خوراک‌های ملی ایران است و در افغانستان نیز این نوع غذا رایج و پرطرفدار می‌باشد به خصوص در غرب افغانستان، شهر هرات. این خورش از سبزی قرمه، گوشت قرمز، لیموی عمانی و لوبیا قرمز یا لوبیا چیتی آماده می‌شود. واژه قرمه با توجه به اندازه برش گوشت به این خورش اطلاق می‌گردد. این خورش با سبزی قرمه (دربرگیرندهٔ: تره، جعفری، شنبلیله و گشنیز، اسفناج و یا برگ چغندر - زمستان که فصل اسفناج است از اسفناج و هنگامی که برگ چغندر فراهم است، برگ چغندر بکار می‌رود)، لوبیا (قرمز یا چیتی یا چشم بلبلی) و گوشت قرمز پخته می‌شود. مزهٔ این خورش باید کمی ترش باشد، از این رو، به آن کمی لیمو عمانی خشک یا آب لیموی تازه می‌افزایند که پوست لیمو عمانی، اندکی مزهٔ تلخ خوشایندی به خورش می‌دهد. برای جا افتادن قرمه سبزی زمان زیادی نیاز است.

   

  این خورش چنانچه برای ۴ تَن پخته شود نزدیک ۱۵۵۰ کیلو کالری انرژی دارد. البته از آنجا که این خورش نیز مانند دیگر خورش‌های افغان و ایرانی همراه برنج خورده می‌شود، حداقل، ۲۰۰ کیلو کالری دیگر به انرژی دریافتی افزوده می‌شود. در بعضی از مناطق آذری زبان از لوبیا چشم بلبلی و مقداری رب گوجه فرنگی برای تهیه این خورش استفاده می‌کنند.